Teressa

7. března 2017 v 22:56 | Shana |  BJD profils





Jméno: Teressa, ale všichni jí říkají jen Tessa
Příjmení: Stones
Datum příjezdu: 14.10.2013

Společnost: Hybrid Soom/ Impledoll
Model: Beyla (hlava)
Velikost: YoSD
Typ (barva) resinu: Normal/white
Face-up: zahraniční Angeltoas
Blushing: Ano, nohy a ruce
Oči: Zelené
Vlasy: Bílé

Věk: 135 let
Rasa: člověk, zakletá do podoby kočky
Oblečení: šaty, nejlépe aby nepřekáželi při běhu a lovu
Má ráda: maso, lov, běh, vyhřívání se na sluníčku, válení se v trávě, spaní na měkkém hlavně na polštářích, teplo
Nemá ráda: Vodu, hluk, rušení ze spánku

Osobnost: zvídavá, občas neopatrná, dobrodružná, veselá, hravá

Rodina: Otec Thomas byl právníkem jedné velké Londýnské firmy a matka Margaretta byla v domácnosti. Měla mladší sestru Dianu. Narodila se v roce 1878 a ve 12ti letech byla proměněna. Její rodina je tedy už dávno mrtvá. Tessa raději nehledala potomky své sestry aby jí to nebylo líto.

Backstory:

Existuje mnoho světů. Svět lidí, svět Kouzel, svět Duší, ….. A jeden z těchto světů je zvaný Zásvětí. Je to svět démonů, zrůd a vyděděnců magického světa. Byl odsouzen k tomu být uzavřen a oddělen navždy od okolních světů aby nemohl svým zlem nakazit ostatní světy. Leč v průběhu let bariéry mezi světy slábnou a objevují se trhliny, kterými je možno procházet mezi jednotlivými světy.
Nacházejí se i tací, co trhliny brání, a zabraňují zlu proniknout do našich světů. Ale jak dlouho budou schopni tyto trhliny hlídat?

Největší trhlina, která zatím byla objevena je na území patřící Alicii a jejímu velkému rodu. Tato trhlina vede do Kouzelného lesa a ústí pod horou. Dlouhá staletí nebyla průchozí jelikož na její druhé straně byla jen skála ale v kouzelném lese kutaly trpaslíci dlouho a hluboko až tuto trhlinu objevili a tak otevřeli průchod. Duchové lesa jim za trest nařídili tuto trhlinu hlídat.

V průběhu let trpaslíci uzavřeli smlouvu s temnými elfi, ti jim nyní pomáhají střežit trhlinu za zbraně a trpasličí technické vymoženosti. Pro temného elfa je nyní největší hrdostí získat postavení ve stráži trhliny.

Ostatní světy díky těmto strážcům zůstávají v bezpečí. Lesní elfové, víly, elfíci, skřítci a jiné kouzelné lesní bytosti si jen pramálo dělají starosti s trhlinou a vážnou hrozbou, která jim hrozí. Žijí si své životy ve svých královských v Kouzelné lese a zabývají se svými mnohdy malichernými starostmi.


Tessa byla nesmírně rozmazlené dítě bohatého otce. Měla co se jí zachtělo a zachtělo se jí toho opravdu hodně. Často s chůvami a mladší sestrou jezdili na výlety do přírody a Tessu velice bavilo lovit broučky a sledovat jak pomalu umírají ve sklenicích kam je zavírala bez vzduchu. Byla velice kruté dítě, a její arogance a pohrdání životem i přírodou z ní jen sršela.
Při jedné procházce neuposlechla chůvy a zatoulala se dál do lesa. Bylo to pro ní vzrušující dobrodružství. Představovala si, že je velký objevitel a krotí divou zvěř a zašlápla při tom jakéhokoliv broučka, kterého potkala. Netušila ale, že jí sleduje mnoho očí. Očí, o kterých neměla ponětí že existují.
Když zašla již velmi hluboko, dostala strach a chtěla se vrátit. Začala bloudit lesem a v tu chvíli se na ní snesla pavučinová síť a polapila jí.
Kolem ní se objevili vojáci Lesních elfů a začali připravovat soud s tímto krutým stvořením. Než nad ní ale stihly vyřknout ortel doprostřed malé mýtiny vstoupila čarodějka Trisha. Vlastně ani nevstoupila. V jednu chvíli byla tma a prázdno a náhle v pruhu měkkého slunečního svitu stála moudrá, vážná a zamračená Trisha. Neřekla nic, ani se nerozhlédla okolo ale všichni elfové jí uctivě uhnuli z cesty a před ní se vytvořil průchod až k lidské dívce. Ta se divoce zmítala a křičela kolem sebe jak s nimi otec zatočí. Trisha se jí dotkla ukazováčkem a pro Tessu se změnil celý život.
Viděla jak se začíná svět kolem zvětšovat a růst a svědila jí celá kůže a chtělo se jí náhle spát i hrát si a měla chuť na čerstvé maso. A pak si uvědomila, že se nezvětšil svět ale ona se zmenšila. Hleděla nyní Trishe z očí do očí ale měla nutkání si sednout a olizovat se. Pohlédla na své ruce ale již to nebyly ruce ale tlapky, její nohy byly také tlapkami a rašili na nich měkké chloupky, ale tvář a tělo zůstali stejné. Rozplakala se. A Trisha promluvila.
" Až poznáš co je dobro a zlo, co je správné a co ne, můžeš mě navštívit a proměním tě zpět"
Na to zmizela tak jak se objevila. A elfové také. Tessa zůstala sama, ztracená a plačící.
Trvalo dlouho, než se odhodlala vstát a utíkat za chůvami. A ještě déle, než na louku doběhla. Chůvy tam běhali jako šílené a volali Tessino jméno. I sestřička jí hledala a šišlavě volala sestru.
Tessa na ně zamávala ale nikdo jí neviděl. Běžela k nim ale už se smrákalo a chůvy naprosto nešťastné a zdrcené chytili Dianu a pomalu jí odnášeli pryč. Diana se ještě naposledy ohlédla a náhle uviděla sestru ve vysoké trávě. Začala na chůvy volat a naléhat ale ty když se otočili neviděli nic. Mysleli jsi, že si malá holčička ze šoky vymýšlí či má dokonce halucinace. Tessa osiřela. Bylo to naposledy, kdy svou sestru viděla.
Dlouhé dny a týdny se potloukala po lese, ze vzteku ubližovala všem co potkala až se musela schovat na zimu do dutého kmene. Tam jí nalezl starý jezevec a ubytoval se přes protesty u ní. Celou zimu si dělali společnost, nejprve velice zdráhavě, nakonec se spolu i spřátelili. Tessa poprvé pochopila co je to se s někým dělit. Se starým jezevcem bydlela několik let, učila se od něho o lese, lovit potravu, hlavně drobné rybky a hmyz a jak přežít v různých podmínkách.
Když Jezevec odešel na věčnost, uvědomila si Tessa jak skvělého přítele ztratila. Pohřbila ho nedaleko jejich nory a vydala se poznávat les sama. Podkala mnoho tvorů a pomalu se učila jak s každý vyjít (nebo jak nejrychleji utéct) a jak dokonale je les propojen s jednotlivými tvory. Stala se jedním z nich. Již nelitovala své proměny, uvědomila si jak hloupá a krutá byla.
A tak jednoho dne, za ní zavítala Trisha. Objevila se z ničeho nic na prahu nové Tessiny nory se sladkým úsměvem a nabídkou. Tessa náhle stála před rozhodnutím stát se opět člověkem. Toužila po tom ale na druhou stranu již milovala svůj kočičí život. A proto Trishu požádala aby jí jen umožnila, žít mezi lidmi tak jak je. Trishu její otázka nepřekvapila a podala jí malou zažloutlou mapu. Tam prý najde to, co hledá.

Tessa se hned druhého dne vydala na cestu. A podle mapy došla až před veliký dům. U toho domu zrovna stála dívka a spolu se svou elfičkou venčili psíka. Elfička Shaen jí hned zahlédla a dívka (samozřejmě jsem to byla já) jí vzala domů. Tessa zde našla nové přátele a s jejich pomocí začne znovu objevovat i lidský svět :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babakat Babakat | 9. března 2017 v 16:57 | Reagovat

Ta je hezounká!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama