Shaen

7. března 2017 v 22:12 | Shana |  BJD profils
Jméno: Shaen (příjmení lesní elfíci nemají)
Datum příjezdu: 15.8.2013

Společnost: Bobobie
Model: Elfkin
Velikost: Tiny
Typ (barva) resinu: Normal
Face-up: Nudle
Blushing: Ne
Oči: Fialkové
Paruka: Středně hnědá

Věk: neprozradila mi přesný, ale říkala něco o pár století
Rasa: Lesní elfík (ne elf, ty jsou vyšší!)
Oblečení: Celkově dává přednost vzdušným věcem jako šatičkám, sukýnkám a sandálkům. Elfíci ale hodně špatně snášejí zimu, takže jí musím udělat i něco teplého.
Má ráda: Knížky, vynalézání, výlety do přírody, pohodlí a parádu. Také miluje všechny zvířata živá i plyšová.
Nemá ráda: Zlé lidi co chytají víly a elfíky do sklenic a vystavují je za peníze.

Osobnost: Veselá, rozverná, milá, laskavá, občas hodně zadumaná a zasněná. Je také hodně líná a ráda dlouho spí :) Od chvíle co přišla do lidského světa a přišla na to, co znamená móda, se také moc ráda parádí.

Rodina: Lesní elfíci se rodí z květů stromů, takže nemá rodiče v pravém slova smyslu. Ale jeden stařešina z rady starších si jí moc oblíbil a má jí jako svojí chráněnku.

Backstory:

Existuje mnoho světů. Svět lidí, svět Kouzel, svět Duší, ….. A jeden z těchto světů je zvaný Zásvětí. Je to svět démonů, zrůd a vyděděnců magického světa. Byl odsouzen k tomu být uzavřen a oddělen navždy od okolnních světů aby nemohl svým zlem nakazit ostatní světy. Leč v průběhu let bariéry mezi světy slábnou a objevují se trhliny, kterými je možno procházet mezi jednotlivými světy.
Nacházejí se i tací, co trhliny brání, a zabraňují zlu proniknout do našich světů. Ale jak dlouho budou schopni tyto trhliny hlídat?
Největší trhlina, která zatím byla objevena je na území patřící Alicii a jejímu velkému rodu. Tato trhlina vede do Kouzelného lesa a ústí pod horou. Dlouhá staletí nebyla průchozí jelikož na její drué straně byla jen skála ale v kouzelném lese kutaly trpaslíci dlouho a hluboko až tuto trhlinu objevili a tak otevřeli průchod. Duchové lesa jim za trest nařídili tuto trhlinu hlídat.
V průběhu let trpaslíci uzavřeli smlouvu s temnými elfi, ti jim nyní pomáhají střežit trhlinu za zbraně a trpasličí technické vymoženosti. Pro temného elfa je nyní největší hrdostí získat postavení ve stráži trhliny.
Ostatní světy díky těmto střážcům zůstávají v bezpečí. Lesní elfové, víly, elfíci, skřítci a jiné kouzelné lesní bytosti si jen pramálo dělají starosti s trhlinou a vážnou hrozbou, která jim hrozí. Žijí si své životy ve svých královstkých v Kouzelné lese a zabývají se svýmy mnohdy malichernými starostmi.


Shaen je malé elfička. Přišla ke mě z krásné ale kouzly ukryté a velice přísně střežené říše magických bytostí. Tyto bytosti se lidem obvykle straní a bojí se jich, přeci jen lidi jsou hamižní a kdykoliv se v minulosti nějakému ukázali, vždy se je snažil nakonec lapit a ukazovat za peníze nebo zkoumat v laboratořích.
Ale jedna z vyšších elfů se mi rozhodla důvěřovat a přišla ke mě. Lisabella - půl lesní a půl temný elf. O její cestě a příběhu Vám ještě povím.
Shaen je z rodu elfíků. O něco méně poťouchlých než skřítci ale o trochu více než víly. Nemají křídla, ale mají roztomilá špičatá ouška a jsou vidět jen když si přejí být vidět. Oproti elfům jsou maličcí i když i vysocí elfové jsou malí proti lidem. Elfíci se baví obvykle tím, že celý den běhají po lese, hrají si a občas tropí nějakou neplechu zvířátkům nebo zatoulaným lidem. Ale se zvířátky jsou za dobře :) Nejsou tak rozpustilý aby osedlávaly veverky jako to dělají skřítci a proto před nimy lesní zvěř neutíká. Živý se hlavně nektarem z květin a lesními plody. V zimě obvykle spí a nebo jsou zalezlí hluboko v podzemí nebo ve kmenech stromů a pořádají bály a hostiny ze zásob. Elfíci se rodí na jaře, objevují se v některých otevírajících se květech stromů. Když je elfíků v roce narozených hodně, značí to hezký rok a dobrou úrodu, když se jich narodí málo, častokrát hrozí pohromy, špatné počasí a špatnou úrodu.
Shaen nebyla ale nikdy typickou elfinkou. Často jí je možné vidět zahloubanou do knih nebo poslouchající starší elfíky jak vyprávějí své zážitky a rady. Miluje příběhy, kde kouzelné bytosti jen o vlásek unikly zákeřným lidem často leze až na ten nejvyšší strom v okolí aby viděla co je za jejich kouzelným lesem. A také na rozdíl od svých vrstevníků se nikdy nedržela jen "svého druhu", ale přátelila se s vysokými elfy. A její nejlepší přítelkyní je již po několik století Lisabella. Lisa také nikdy nebyla typickou elfkou. Jako dítě dvou světů byla i přes svůj vznešený původ často zatracována a proto v Shaen našla tak skvělou přítelkyni. Když se Lisa rozhodla odejít Shaen se i přes svůj strach z lidí se rozhodla ji následovat. A tak poprosila radu starších aby mohla odejít. Ti po dlooooooooouhém rokování a zdráhání se podlehli jejím prosbám a povolili jí opustit rodný les.
A tak Shaen chudák doťapkala unavená až ke mě a zjistila, že Lisa je ještě na cestě, a že jí předběhla. Tak se teď trochu nesměle seznamuje s jinými zvířátky než na které je z lesa zvyklá - s fenkou Ichigo, kočičkou Synkopou a myší slečnou Gadgetkou a jejími 10ti dětmi. A také se mnou a mým přítelem. Jsem moc ráda, že je Shaen tady šťastná, a že už se lidí bojí o trochu méně, i když z cizích má pořád ještě strach a utíká před uzavíratelnými sklenicemi na zavařeninu. Do těch prý elfíky, skřítky a víly dříve lidé chytali.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama